Elke dag een ster erbij
Dag mama’s en papa’s,
Deze week is er iets nieuws ingevoerd. Naast het “moetje” is er ook een “magje”. De kinderen kunnen dan vrijblijvend een opdrachtje doen. Dit opdrachtje doen de kinderen zelfstandig in één van de hoeken. Deze week was het magje in de hoek met klein speelleermateriaal. De kinderen mochten kiezen hoeveel knikkers ze in de verdeler deden (1,2 of 3). Onderaan aan de verdeler zijn er twee uitgangen. De kinderen constateerden hoeveel knikkers er in de linker_ en hoeveel in de rechteruitgang terechtkwamen (0,1,2 of 3). Op papier werden de juiste hoeveelheden omcirkeld. De kinderen oefenden dus al spelend het splitsen van hoeveelheden! Voor de kinderen die wat extra oefening of uitdaging kunnen gebruiken was dit magje een tweede moetje. Dit werd visueel gemaakt door het symbooltje van het kind met te onderstrepen. Indien je hierover vragen hebt kan je me altijd aanspreken (indien niet mogelijk via een briefje of een email). De spelletjeshoek veranderde ook. In plaats van dat ik de materialen kant en klaar op de tafel klaarzette mochten de kinderen zelf iets uit de kast kiezen. De betrokkenheid is dus groter omdat de kinderen uit meer materialen kunnen kiezen en ze kiezen het nu echt zelf. Dit is een voorbeeldje van hoe ik het meer ervaringsgericht aanpak.
Het laatste kaarsje van de adventskrans werd aangestoken. Het verhaal van de tocht naar Bethlehem en de geboorte van Jezus in de kerststal werd verteld. De kinderen vertelden het verhaal na met behulp van de poppetjes in de kerststal. Ook het verhaal van de herders die de boodschap van de geboorte van Jezus hoorden kwam ter sprake.
Iedere dag telden we af voor Kerstmis op onze kalender met sterretjes:
Lieve ster kom er maar bij,
want jouw licht maakt mensen blij.
Straal voor Jezus op kerstnacht
heel lief en heel zacht.
We zijn ook een bezoekje naar juf Heleen in het eerste leerjaar gaan brengen (zie foto’s) Kijk ook maar eens wat er in ons pakje zit! We hebben ‘het’ (rarara) zelf versierd met verschillende materialen.
Joepie! De boekjes getiteld “Bombolinus redt de aarde” zijn toegekomen! Voor ieder kindje is er één boekje. Het boekje leent zich uitstekend om af en toe eens in te werken. Zo vormt dit ecologische thema een soort ‘rode draad’ doorheen verschillende thema’s.
Als afsluiter van de week hebben we het knus en gezellig gemaakt. We deden alsof we sliepen en de Kerstman (alias: de juf) kwam dan pakjes brengen. Het pakje staat nu misschien op ons hoofd. We sloten af met een supergezellig eetmoment. Lekkere koekjes, een gezond tussendoortje en in de namiddag superheerlijke brownies van juf Chantal!!!
Het is al een tijdje geleden maar ik heb het filmpje van TVOost bewerkt zodat je nu enkel ons dansje nog te zien krijgt en dus niet heel de aflevering moet doorspoelen, handig dus: http://dl.dropbox.com/u/6623508/de%20ritsheuvel%20tv-oost.wmv
FOTO’S THEMA ELKE DAG EEN STER ERBIJ
FOTO'S ELKE DAG EEN STER ERBIJ 2
Groetjes!
Juf Sarah
* Vullen jullie op de nieuwjaarsbrief zelf nog moeke, vake, bobonneke, mémé, pépé, mammie of pappie….. + de naam van je kapoen in ? Dank je wel.




