Home Ouderraad Ouderraad-verslagen Verslag ouderraad 14 juni 2010
BBQ bestelformulier

Klik om te bestellen

 

bbq

Adres :

De Ritsheuvel
Kemzekestraat 20
9111 Puivelde
Tel : 03/7725244
Fax : 03/7725867

Verslag ouderraad 14 juni 2010


Aanwezig : Saskia, Veerle, Katrien, Nathalie, Anne, An, Emma, Raf, Wim, Yves

Personeel : directeur Kris, meester Luc

Gastspreker : dhr. Theo Van Veen

Verontschuldigd : Martine, Nadja, Veronique, Nancy, Kathleen


1. goedkeuring vorig verslag

2. toekomst ouderraad

We nodigden de voorzitter van de ouderraad van basisschool De Fontein uit.
Dhr. Van Veen is een voorzitter met ervaring in de Don Bosco school te Sint-Niklaas, alsook in de Fontein.
Zijn visie luidt dat een voorzitter een team nodig heeft dat verantwoordelijkheid draagt en heeft. Daarom richtte hij een dagelijks bestuur op. Dat bestaat uit de voorzitter zelf, de secretaris, de penningmeester en een PR-verantwoordelijke. Dit dagelijks bestuur is gekozen/verkozen door de voltallige ouderraad.
Zij vergaderen één week op voorhand als voorbereiding op de ouderraad. Het is tevens een evaluatie van een voorgaande ouderraad en/of activiteit. Het is ook een manier om mensen actief te betrekken bij activiteiten, om op voorhand al eens te polsen bij enkele betrokkenen, ...

Net als wij zetten ze de ouderraad even in de spotlights op de info-avond begin schooljaar. Meestal op ludieke wijze.

De ouderraad Fontein werkt graag met werkgroepen.
Op die manier krijgen mensen verantwoordelijkheid toebedeeld, en krijgt iedereen de kans om naar eigen vermogen en interesse actief mee te werken binnen de ouderraad. Het is het engagement dat telt als vrijwilliger.
De voorzitter bewaart het overzicht op alle werkgroepen, maar kan finaal beslissingen nemen indien zich vragen of problemen stellen. Zelf hoeft hij niet actief aan elke werkgroep deel te nemen.
Elke werkgroep heeft een duidelijk omlijnde opdracht of taak. Hierbij zijn er drie mogelijkheden :
 het proces ligt vast
 het doel ligt vast
 doel zonder winstbejag
Na elke activiteit georganiseerd door een werkgroep volgt een evaluatie.

De voorzitter heeft het idee dat deze werkgroepen goed functioneren omdat elk lid succeservaring heeft en omdat de voorzitter zelf het overzicht kan bewaren en kan bijspringen indien nodig.
Elke vergadering van de ouderraad wordt afgesloten met een rondvraag. Zo kan elk lid zijn grieven uiten, voorstellen doen, agendapunten verzameld worden.

De voorzitter benadrukt dat het de bedoeling is dat de ouderraad samenwerkt met de leerkrachten, met als doel het schoolleven beter te maken. Opbouwend werk dus ! Het kan nooit de bedoeling zijn om commentaar te geven op het korps. Dat is een taak van de directie, niet van de ouderraad.

De voorzitter is persoonlijk geen voorstander van samenwerking met VCOV.

Tot slot nog een wijze tip :
Niemand heeft tijd ! Koester daarom de mensen die zich vrijwillig engageren voor de ouderraad.


3. Evaluatie schoolfeest

Alles is vlot verlopen om 436 hongerige gasten te spijzigen.
Het vlees van de barbecue was in orde. Natuurlijk is detailkritiek onvermijdelijk. Daarom dit : misschien aan de slager vragen om de zalmbakjes warm te houden op een andere manier. Zo wordt de zalm niet zwart, maar koelt hij ook niet af.

De controle op de eetbonnetjes kan altijd nog nauwkeuriger gebeuren. Alles was in het werk gesteld om dit goed op te volgen, maar toch glippen er nog eters door de mazen van het net.

Het op voorhand bestellen van desserts werkt niet efficiënt. We besluiten dat we volgende keer een groter aantal desserts zullen aankopen (eters + extra). En dan geldt het principe “op = op”.

Natuurlijk kan je hulp niet afwegen, maar er wordt opgemerkt dat enkele vrijwilligers toch echt wel véél werk verzetten, waarvoor dank !

Vooral na 20 uur is er nood aan hulp bij het opruimen. Daarom stelt men voor om op de werklijst ook daarvoor mensen aan te duiden. Deze komen dan bovenop al wie op dat uur nog bereid is om de handen uit de mouwen te steken.

Het samenstellen van de werklijst is een erg tijdrovende en belastende taak. We denken dat het goed zou zijn om per klas een ouderraadslid verantwoordelijk te stellen om ouders van klasgenoten te contacteren, aan te spreken, ... om een taak op zich te nemen. Om dubbels te vermijden is het wenselijk dat je de werklijst online kan raadplegen alvorens iemand een taak toe te wijzen.
Misschien is het ook een goed idee om de werklijst uit te hangen in de tent, zodat elke vorm van kritiek in de kiem kan gesmoord worden.

Veerle heeft een mooi financieel verslag opgemaakt. Dit kan op aanvraag geraadpleegd worden.

We praten al jaren over een alternatief voor de schieting. Toch bracht dit weer behoorlijk wat geld op. Maar de visie van Theo indachtig : elk initiatief moet kansen krijgen, tradities ten spijt.

Wie nog opmerkingen, tips, ... heeft over het schoolfeest, mag die doormailen naar Nathalie.
De werkgroep Draaiboek komt samen op dinsdag 22 juni om 20 uur om het draaiboek aan te passen.


4. Verslag schoolbus


5. Hoe gaan we verder als ouderraad ?

We hebben als ouderraad in elk geval twee ankerpunten :
mosselfeest en schoolfeest.

Extra inbreng moet mogelijk zijn.   Cfr. Sagentocht

We zullen de ouderraad voorstellen tijdens de info-avond begin schooljaar. Deze gaat door op 9 september 2010.
Het is de bedoeling dat er in elke klas iemand van de ouderraad aanwezig is, en dat die persoon dan de ouderraad voorstelt.
Om daar een beetje lijn in te steken, komen we samen op donderdag 26 augustus om 20 uur. Doel: een speechke voorbereiden voor de info-avond. Of we dan al een voorzitter hebben en hoe we zullen werken, moet dan blijken.


6. Varia

De materiaallijst met benodigdheden voor volgend schooljaar wordt in elke klas meegegeven op het einde van het huidige schooljaar.

Voor de werkgroep Website moet nog een Doodle worden doorgestuurd.

Dirk (van Grietje) laat weten dat het hek zal geplaatst worden. Datum onbekend.

Er zal een facebookgroep opgericht worden, met als doel reclame te maken voor de school. Katrien neemt deze taak op zich.
Er zullen ook folders gebust worden door leerkrachten en ouderraadsleden.
Dit gebeurt in de omliggende straten (directeur Kris zoekt uit).

Het schoolbestuur wil de twee geïnjecteerde kleuterklassen opnieuw laten schilderen. Zij bekostigen enkel het geïnjecteerde deel.
Maar daar dit een beetje een rare manier van schilderen is, willen we wel de volledige klassen laten schilderen. Het schoolbestuur gaat daar in mee. Zij bekostigen in dat geval 70 % van de kosten , en de ouderraad past de overige 30 % bij. Dit zou dan meteen onze jaarlijkse bijdrage zijn aan de school. We wachten daarvoor enkele offertes af en beslissen dan.

Ook voor het schooljaar 2010-2011 hebben we al een voorstel gekregen van directeur Kris. Hij wil investeren in een alternatief systeem voor een smartboard. Bij aankoop van het systeem is er een opleiding voor de leerkrachten voorzien. 


Doe-agenda :

dinsdag 22 juni : werkgroep draaiboek

donderdag 26 augustus : werkgroep info-avond

doorsturen Doodle naar leden werkgroep website

evaluatie schoolfeest doormailen naar Nathalie

 

verslag : Yves Van Bastelaer
 

 
Wie is online ?
We hebben 1 gast online
Volg ons op Twitter
omtrent 27 dagen geleden We wensen alle Vormelingen een fijne dag. Vanharte proficiat aan de hele familie.
26 Jan 2012 Wat is er mooiere poëzie dan de ochtend te beginnen met de KOFFIEKLETS en in deze namiddag oma's en opa's te omhullen in 'gedichten'.
20 Dec 2011 Donderdag 22 december...GEEN KOFFIEKLETS...zelfs GEEN SCHOOL. Omwille van een ALGEMENE STAKING is die dag de school gesloten. GEEN OPVANG!
21 Nov 2011 Het is voorbij...ons Mosselfeest 2011. 659 mensen hebben lekker gegeten, 100 mensen hebben meegewerkt om dit te realiseren... DANK U.
9 Nov 2011 Donderdag 10 november: Onze school krijgt de Groene vlag te Brussel. Een Europese erkenning als milieu-zorgzame voorbeeldschool!